شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لوله پلی اتیلن درجه دو یا غیر استاندارد به چه دردی می‌خورد؟ کیفیت لوله به نسبت لوله پلی اتیلن درجه 1 چگونه است؟ آیا کسانی که لوله پلی اتیلن درجه 2 می‌فروشند کلاهبردارند؟ و …. . در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت نموده و با خدمات مجموعه صنایع کشاورزی هژبری – کریمی در زمینه تولید و فروش این لوله ها، آشنایی بیشتری پیدا کنید.

راهنما و مشاوره خرید

شماره تماس: 4003 3246 51 (98+)

شماره واتساپ: 09156266729

لوله پلی اتیلن درجه دو چیست؟

لوله پلی اتیلن درجه 2 یا غیر استاندارد از آن دسته لوله هایی هستند که کیفیت لوله های پلی اتیلن را ندارند و معمولا مواد اولیه ساخت آن‌ها ترکیبی از مواد اصلی به همراه ضایعاتی است که در تولید لوله های پلی اتیلن اصل به جای می‌ماند. پلی اتیلن درجه دو معمولا رنگی شفاف دارد و از انعطاف کمتری برخوردار است. همچنین میتوان گفت که مهمترین تفاوت این نوع لوله به نسبت لوله پلی اتیلن اصل، در طول عمر آن‌هاست و لوله پلی اتیلن غیر استاندارد از طول عمر کمتری برخوردار است.

لوله درجه 2 از قیمت پایین تری به نسبت لوله پلی اتیلن برخوردار است و میتواند هزینه ها را تا 50 درصد کاهش دهد. این لوله ها با اینکه کیفیت لوله های اصل را ندارند اما در بسیاری از موارد هزینه راه اندازی پایین تری را می‌طلبند و مقرون به صرفه ترند. بنابراین در مواردی که کیفیت لوله در اولویت نیست و سعی در کاهش هزینه ها دارید، بهترین راه استفاده از لوله پلی اتیلن درجه دو است.

خصوصیات لوله پلی اتیلن درجه دو را میتوان به صورت زیر بیان کرد:

 1. قیمت پایین تر
 2. طول عمر کمتر
 3. رنگ شفاف
 4. انعطاف کمتر
 5. ترکیبی از مواد اصل و ضایعات
 6. وزن پایین
 7. تحمل فشار بالا

لوله پلی اتیلن غیر استاندارد

لوله پلی اتیلن درجه 2 از چه موادی ساخته می‌شوند؟

همانطور که پیش از این نیز عنوان شد، برای تولید لوله پلی اتیلن درجه دو از ترکیب ضایعات و مواد اصلی استفاده می‌شود. ضایعات که به گرانول نیز معروفند مواد مختلفی را شامل نمی‌شوند. از جمله مواد گرانول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بطری های پلاستیکی
 • نوار تیپ
 • کیسه پلاستیک
 • پلاستیک های گلخانه ای
 • دمپایی پلاستیکی
 • و…

بیشتر بخوانید: لوله پلی اتیلن در مشهد

علت تولید لوله پلی اتیلن درجه دو

اگرچه در تولید لوله پلی اتیلن غیر استاندارد از مواد درجه 1 استفاده نمی‌شود و به جای آن از مواد ضایعاتی استفاده می‌گردد، اما این دلیلی بر آن نیست که این لوله ها کاربرد ندارند. با توجه به اینکه قیمت لوله پلی اتیلن در سال های اخیر رشد چشم‌گیری داشته و بسیاری از کشاورزان توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارند. از آنجا که لوله های آبیاری کشاورزان میتواند از جنس لوله پلی اتیلن درجه 2 باشد و هزینه هایی که پرداخت می‌کنند نیز بسیار مقرون به صرفه تر است، این لوله ها گزینه مناسبی برای آنها می‌باشد.

علاوه بر کشاورزی، بسیاری از مشاغل و ضنایع دیگر نیز هستند که حتما نیاز به لوله درجه 1 ندارند و برای صرفه جویی در هزینه های خود بهتر است از لوله پلی اتیلن عیر استاندارد استفاده کنند. لوله های پلی اتیلن درجه 2 فشار بالایی در حدود 40 بار را تحمل می‌کنند و همین مورد کاربرد آن‌ها را افزایش داده است.

کاربرد لوله پلی اتیلن درجه دو

از لوله پلی اتیلن غیر استاندارد در موارد مختلفی استفاده می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که اگر به دنبال کیفیت بالا و برای استفاده در موارد مهمی هستید، پلی اتیلن درجه 1 گزینه مناسب تری برای خرید است. با این حال میتوانید در موارد زیر از لوله پلی اتیلن درجه 2 استفاده کنید:

 • آبیاری متحرک و قطره ای
 • مناسب فاضلاب شهری
 • مناسب شبکه زه کشی
 • پوشش سیم‌ها و کابل برق
 • مناسب برای مواردی که فشار بار بالایی می‌طلبد
 • مناسب کانال تهویه
 • پوشش لوله ها

بیشتر بخوانید: لوله پلی اتیلن کابلی

قیمت لوله پلی اتیلن درجه 2

عموما قیمت لوله پلی اتیلن درجه دو به نسبت مقدار مواد ضایعاتی که در آن بکار می‌رود، متفاوت است. هر چه مواد ضایعاتی که در لوله به کار می‌رود بیشتر باشد، قیمت لوله پایین تر است. یکی از راه هایی که میتوان قیمت لوله پلی اتیلن درجه 2 را محاسبه کرد، وزن است. هرچه لوله سنگین تر باشد، مواد بکار رفته مرغوب تر و کیفیت لوله بالا تر است.

از دیگر پارامتر های دخیل در محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن غیر استاندارد ضخامت است. طبیعتا هرچه ضخامت لوله بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. صنایع کشاورزی هژبری – کریمی انواع سفارشات لوله های پلی اتیلن غیر استاندارد را در سایزهای متفاوت با بهترین کیفیت انجام می‌دهد.

مقایسه

در حالت کلی میتوان تفاوت های لوله پلی اتیلن درجه 2 را با لوله پلی اتیلن اصل به صورت زیر خلاصه کرد:

پلی اتیلن درجه 2 پلی اتیلن
طول عمر پایین بالا
وزن پایین بالا
تحمل فشار بالا بالا
مواد اولیه ترکیب مواد اصل و ضایعات مواد اصل
استفاده از گازکشی نامناسب مناسب
استفاده در انتقال نفت نامناسب مناسب
استفاده در کشاورزی مناسب مناسب
پوشش کابل مناسب مناسب
مناسب برای پوشش کابل مناسب مناسب
انعطاف کم بالا
رنگ شفاف مات
قیمت پایین بالا
انتقال آب نامناسب مناسب

آیا فروشندگان لوله پلی اتیلن درجه دو کلاهبردارند؟

خیر. در اینکه کیفیت لوله های پلی اتیلن اصل بسیار بالاست شکی نیست. اما در موارد متعددی که ذکر شد، ممکن است لزوما نیاز به این مقدار کیفیت نباشد و همچنین افراد توانایی پرداخت هزینه های لوله های درجه 1 را نداشته باشند. در این شرایط منطقی است تا برای کاهش هزینه ها از لوله های غیر استاندارد استفاده شود.

خرید لوله پلی اتیلن درجه دو

خرید لوله پلی اتیلن درجه دو

در صورتی که تمایل به خرید انواع لوله پلی اتیلن درجه دو با کیفیت، از یک جای باکیفیت را دارید، میتوانید با صنایع کشاورزی هژبری – کریمی تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید. کافیست از طریق تماس تلفنی، چت واتساپ و یا مراجعه حضوری به کارخانه، با مشاوران ما مکاتبه نمایید و درخواست خود را ثبت نمایید. برای این امر مراحل زیر را باید طی کنید:

 1. جمع آوری اطلاعات سفارش (شامل: نوع لوله، درصد ضایعات، وزن، سایز)
 2. تماس با کارخانه
 3. انتقال اطلاعات سفارش به مشاوران ما
 4. ساخت لوله پلی اتیلن درجه 2
 5. تحویل به مشتربان و ارسال یه محل

ارسال به سراسر نقاط کشور

خدمات ارسال به تمامی نقاط کشور در سریع ترین زمان ممکن را با ما تجربه کنید. پس از ساخت سفارشات مشتری کارخانه در اولین فرصت سفارشات مشتری را به هر شهری در ایران ارسال خواهد کرد. سفارش شما به صورت مستقیم و بدون واسطه توسط کارخانه انجام خواهد شد و به همین دلیل قیمت ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.