لوله های پلی اتیلن در تمام نقاط ایران بر اساس وزن مشخص و از پیش تعیین شده ای تولید می شوند، مهم نیست شما قصد خرید لوله پلی اتیلن اصفهان را دارید یا در نظر دارید لوله پلی اتیلن مشهد را بخرید، نکته مهم این است که در یک سایز و فشار کاری مشخص هر دو لوله خریداری شده می بایست دارای وزن یکسانی باشند. طبق استاندارد DIN8074 آلمان و استاندارد 7-14427 INSO ایران این وزن برای هر سایز لوله پلی اتیلن در فشارهای مختلف تعیین شده و مشخص است، به این مشخصات جدول استاندارد لوله پلی اتیلن یا جدول وزن لوله پلی اتیلن گفته می شود.

با استفاده از جدول لوله های پلی اتیلن می توانید وزن هر متر لوله پلی اتیلن و به همین ترتیب وزن هر شاخه لوله پلی اتیلن را محاسبه نمایید. برای محاسبه وزن لوله پلی اتیلن کافی است در ابتدا سایز لوله را از روی جدول پیدا کنید سپس با انتخاب فشار کاری یا همان PN لوله پلی اتیلن از روی جدول وزن هر متر لوله پلی اتیلن را مشاهده کنید.

اکنون که نحوه محاسبه وزن لوله پلی اتیلن را فرا گرفته اید در نظر داریم نحوه محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن را برای شما شرح دهیم:

روش اول: برای محاسبه قیمت کافی است قیمت مواد اولیه را در وزن یک متر لوله پلی اتیلن ضرب کنید. برای مثال با فرض اینکه قیمت امروز مواد اولیه PE80 کیلویی 14،500 تومان باشد، قیمت هر متر لوله پلی اتیلن 90 میلیمتر با PN6 (فشار6) برابر با 17،110 تومان خواهد بود، در قدم اول وزن هر متر لوله 90 با فشار 6 را از روی جدول وزنی لوله پلی اتیلن PE80 که معادل 1.18 کیلو گرم است پیدا می کنیم و در قدم بعدی قیمت مواد اولیه PE80 را در 1.18 ضرب میکنیم، حاصلضرب این دو عدد مساوی با قیمت لوله پلی اتیلن خواهد بود.

17110 =(14500)×(1.18)

فرمول محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن
قیمت لوله پلی اتیلن = (قیمت مواد) x (وزن یک متر لوله) 

روش دوم: استفاده از نرم افزار محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن، برای دانلود نرم افزار محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن به صفحه مربوطه در سایت مراجه کنید.

جدول وزن لوله های پلی اتیلن شامل اطلاعاتی درباره سایز لوله پلی اتیلن، PN لوله پلی اتیلن، DN لوله پلی اتیلن، SDR لوله پلی اتیلن، وزن هر متر لوله پلی اتیلن، ضخامت لوله پلی اتیلن، PE100، PE80، PE63 می باشد. شما می توانید تمام مشخصات فنی لوله های پلی اتیلن آبرسانی را در جدول وزنی لوله پلی اتیلن مشاهده کنید، این جدول برای تولیدکنندگان لوله پلی اتیلن و فروشندگان لوازم آبیاری قطره ای بسیار کاربردی می باشد.

در اینجا می توانید جدول مشخصات لوله های پلی اتیلن شامل جدول وزن لوله پلی اتیلن PE63، جدول وزن لوله پلی اتیلن PE80 و جدول وزن لوله پلی اتیلن PE100 را در یک فایل با کیفیت بالا بصورت PDF دریافت نمایید.

 

برای دانلود جدول وزن لوله پلی اتیلن اینجا کلیک کنید

 

برای دانلود جدول وزن لوله پلی اتیلن PDF اینجا کلیک کنید

 

با بیش از سیزده سال سابقه در خدمت شما هستیم. برای هرگونه سئوال و یا مشاوره رایگان تجهیزات آبیاری، ماشین آلات کشاورزی، سم و کود از قسمت انجمن آبیاری پرسش خود را مطرح کنید، جوابگوی شما خواهیم بود، همچنین منتظر پیشنهادات شما هستیم.