لوله تاشو HK Drip از سایز 63 الی 315 میلیمتر

لوله بارانی HK Drip

لی فلت چیست؟

هیدروفلوم چیست؟

هیدروفیکس چیست؟

لوله تاشو بارانی چیست؟

اگر به دنبال پاسخ سئوالات فوق هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

قریب به 10 سال است که لوله های تاشو در کشورهای اروپایی و پیشرفته تولید و در زمین های کشاورزی استفاده می شوند. از ویژگی های منحصر به فرد این لوله ها می توان به قیمت ارزان تر در مقابل لوله های پلی اتیلن نام برد. نام اصلی این لوله ها Lay Flat Hose می باشد و در ایران نام مشخصی ندارد، هر شرکت تولیدی نام دلخواه خود را بر روی لوله حک می کند و با آن نام به فروش می رساند. از نام های رایج لوله تاشو در ایران به توان به اسامی زیر اشاره کرد:

لی فلت، هیدروفلوم، هیدروفیکس، هیدروگیت، لوله دریچه دار، و …

مواد اولیه لوله های تاشو پلی اتیلن و یا پی وی سی می باشد که با ترکیب نخ پلی استر تولید می شوند. در حال حاضر لوله های تاشو تولید شده در کشور هند و چین دارای گارانتی 1 الی 10 سال می باشند، به امید روزی که تولید کنندگان کشور عزیزمان ایران نیز لوله هایی با کیفیت نمونه های خارجی تولید نمایند.

از آغاز خلقت تاکنون بشر همواره به دنبال تامین نیازهای خود بوده است، با پیشرفت علم و تکنولوژی توانایی انسان ها در تامین نیازهای خود افزایش یافته است و در سالیان اخیر تحولات عظیمی در بخش آبیاری کشاورزی رخ داده است. از جمله این تحولات می توان به تولید لوله های تاشو و لوله بارانی اشاره کرد. لوله تاشو یا لوله هیدروفلوم به نوعی از لوله کشاورزی گفته می شود که اغلب برای انتقال آب با فشار پایین و سیستم آبیاری تیپ استفاده می شود. لوله های تاشو به علت کم بودن ضخامت جداره توانایی تحمل فشار بیشتر از 2 اتمسفر را ندارد، همچنین این لوله ها در برابر صدمات فیزیکی بسیار آسیب پذیر می باشند. به یاد داشته باشید لوله تاشو قابلیت مدفون شدن زیر خاک را ندارد.

صنایع کشاورزی هژبری و کریمی تولید لوله های تاشو را در دو درجه کیفی ساده و  خط دار (تحت فشار) با برند تجاری صنایع پلاستیک HK Drip انجام می دهد.

لوله تاشو ساده مخصوص انتقال آب همانند جوی آب می باشد و قابلیت تحمل فشار ندارند. حداکثر تحمل فشار لوله تاشو ساده 0.5 اتمسفر در زمین های مسطح می باشد. عمر مفید لوله های تاشو معمولی درصورت جمع آوری از زمین در فصل زمستان حدود 1 سال می باشد.

 

لوله تاشو خط دار (تحت فشار) مناسب برای آبیاری قطره ای و آبیاری تیپ می باشد. توانایی تحمل فشار این لوله ها همانند لوله نخدار و لوله هیدروفیکس 2 اتمسفر می باشد. عمر مفید لوله های تاشو خط دار در صورت جمع آوری از زمین در فصل زمستان حدود 2 سال می باشد.

 

تنوع تولید سایز لوله های تاشو
ردیف نام کالا سایز (میلیمتر)
1 لوله تاشو 63
2 لوله تاشو 75
3 لوله تاشو 90
4 لوله تاشو 110
5 لوله تاشو 125
6 لوله تاشو 160
7 لوله تاشو 200
8 لوله تاشو 250
9 لوله تاشو 315

 

قیمت لوله تاشو

 

برخی از تولیدکنندگان از الیاف مصنوعی در جداره لوله تاشو نیز استفاده می کنند. این امر به جهت تحمل فشار هرچه بیشتر این لوله ها می باشد. این لوله ها به نام های لوله لی فلت، لوله نخدار و لوله تاشو نخدار معروف می باشند، همچنین از دیگر نام های تجاری لوله تاشو می توان به لوله هیدروفیکس و لوله هیدروگیت اشاره کرد. از ویژگی های لوله تاشو کشاورزی می توان به قیمت بسیار پایین آن در مقابل لوله پلی اتیلن اشاره کرد، همچنین این لوله ها نیاز به فضای کمی جهت انبار کردن دارند، در نتیجه حمل و نقل آسان و ارزان قیمتی دارند.

مزایای لوله های تاشو:

1) حمل و نقل آسان

2) نصب ساده و سریع

3) قیمت مناسب

اگر به دنبال جامع ترین اطلاعات برای خرید و قیمت لوله نخدار و لی فلت می باشید پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مقاله جدید در مورد انواع لوله های تاشو، شامل لی فلت، هیدروفلوم، لوله های دریچه دار، لوله های نخدار را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: لی فلت و لوله بارانی چیست؟

 

لوله بارانی چیست؟

لوله بارانی نوعی از لوله تاشو می باشد که 50 درصد سطح طولی آن دارای روزنه هایی ریز جهت پاشش آب می باشد. بجای صرف هزینه زیاد برای اجرای سیستم آبیاری بارانی با استفاده از لوازم آبیاری بارانی شامل رایزر و آبپاش می توانید از لوله تاشو بارانی استفاده کنید. این لوله ها مناسب برای آبیاری انواع کشت های ساقه کوتاه می باشد. شعاع پاشش لوله های بارانی از هر طرف 3 الی 5 متر می باشد، به عبارت دیگر اگر فشار آب مناسبی داشته باشید برای آبیاری بارانی هزار متر مربع زمین به یک توپ صد متری لوله تاشو بارانی احتیاج دارید.

لوله بارانی به نام لوله پی فلکس نیز شناخته می شود. در اینجا می توانید فیلم و عکس نحوه کارکرد لوله بارانی را مشاهده کنید، برای مشاهده تصاویر لوله بارانی در سایز بزرگ روی آن کلیک نمایید و برای تماشای فیلم لوله تاشو بارانی روی لینک آپارات و یا یوتیوب کلیک نمایید.

 

فیلم نحوه کارکرد لوله بارانی (نمایش در آپارات)فیلم نحوه کارکرد لوله بارانی (نمایش در یوتیوب)فیلم نحوه ترمیم لوله لی فلت آسیب دیده و سوراخ شده (تماشا در آپارات)

 

فیلم نسل جدید لوله های لی فلت و لوله تاشو نخدار (تماشا در آپارات)

 

قیمت لوله بارانی

برای لیست قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن در سال 1403 ایـنجـا را لمس کنید.

 

برای خرید لوله تاشو در مشهد با شماره 05132464003 تماس بگیرید.

با بیش از پانزده سال سابقه در خدمت شما هستیم. برای هرگونه سئوال و یا مشاوره رایگان تجهیزات آبیاری، ماشین آلات کشاورزی، سم و کود از قسمت انجمن آبیاری پرسش خود را مطرح کنید، جوابگوی شما خواهیم بود. تیم تخصصی صنایع کشاورزی هژبری و کریمی متشکل از مهندسین کشاورزی و آب، کشاورزان و تولیدکنندگان باتجربه آماده پاسخگویی به سئوالات و پذیرفتن پیشنهادات شما عزیزان می باشد.