لوله قطره ای 16 و 20 میلیمتر HK Drip تولید شده از مواد مرغوب

لوله قطره ای برای آبیاری درختان باغ استفاده می شود. لوله های قطره ای از خانواده لوله پلی اتیلن نرم (لوله پلی اتیلن سبک LDPE) محسوب می شوند. لوله آبیاری قطره ای فقط در دو سایز 16 و 20 میلیمتر عرضه می شود. لوله آبیاری قطره ای 16 به دو نوع لوله 16 قطره ای ساده و لوله دریپردار تقسیم می شود.

لوله دریپردار نوعی از لوله پلی اتیلن 16 می باشد که نیاز به نصب قطره چکان آبیاری ندارد. این لوله ها در فواصل 20، 30، 50 و 100 سانتیمتر دارای قطره چکان سر خود می باشند که مناسب برای آبیاری زیر سطحی هستند. آبیاری زیر سطحی نوعی از آبیاری قطره ای می باشد که آب مستقیما به ریشه درختان تزریق می شود، بنابراین لوله قطره ای دریپردار را در عمق خاک مدفون می کنند. بازدهی آبیاری در این روش صد در صد است.

در کارخانه لوله پلی اتیلن تولید لوله قطره ای با ضخامت جداره 1، 1.2، 1.4 و 1.6 میلیمتر انجام می شود. قیمت لوله قطره ای با ضخامت جداره لوله رابطه مستقیم دارد.

امروزه کاربرد لوله آبیاری قطره ای بیشتر برای آبیاری درختان باغ و گلخانه ها می باشد، خوب است بدانید برای آبیاری مزارع و صیفی جات از روش های دیگر آبیاری مانند آبیاری نوارتیپ و آبیاری بارانی استفاده می گردد.

تولید لوله آبیاری قطره ای 16 میلیمتر بصورت کلاف های 200 و 400 متری می باشد.

تولید لوله آبیاری قطره ای 20 میلیمتر بصورت کلاف 200 متری می باشد.

امروز هر جا صحبت از تجهیزات آبیاری قطره ای می شود شنونده هنگام شنیدن عبارت لوله قطره ای ناخودآگاه نام شهر اصفهان را در ذهن خود مرور می کند، لوله قطره ای اصفهان دارای محبوبیت بالایی می باشد اما پس از گذشت سالها از ورود کشاورزی مدرن و سیستم آبیاری قطره ای به ایران لوله قطره ای تهران و لوله قطره ای مشهد نیز آوازه خود را به تمام فروشندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و کشاورزان رسانیده است.

 

توجه: در هنگام خرید لوله قطره ای استاندارد به ضخامت و کیفیت لوله نیز توجه کنید.

از خصوصیات منحصر به فرد لوله قطره ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاوم در برابر شکستگی بر اثر تا خوردن، لوله های لودن همانند شیلنگ قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند، به همین دلیل به نام شیلنگ قطره ای نیز شناخته می شوند. لوله پلی اتیلن قطره ای (لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای) نیز از نام های مشابه می باشد.

طول عمر زیاد در مقابل سرما، گرما و نور خورشید. لوله های آبیاری قطره ای برخلاف لوله های پلی اتیلن زیر خاک مدفون نمی شوند به همین جهت هنگام خرید لوله قطره ای به کیفیت مواد اولیه لوله و ضخامت جداره لوله دقت نمایید. بهترین لوله آبیاری قطره ای لوله ای است که در برابر نور خورشید مقاوم باشد.

 

قیمت لوله قطره ای

برای لیست قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن در سال 1403 ایـنجـا را لمس کنید.

برای خرید لوله قطره ای مشهد با شماره تماس 05132464003 تماس بگیرید.

با بیش از پانزده سال سابقه در خدمت شما هستیم. برای هرگونه سئوال و یا مشاوره رایگان تجهیزات آبیاری، ماشین آلات کشاورزی، سم و کود از قسمت انجمن آبیاری پرسش خود را مطرح کنید، جوابگوی شما خواهیم بود.